پایان نامه ارشد مدیریت : بررسی موانع استقرار بودجه عملیاتی در ایران و ارائه یک مدل برای آن

متن کامل پایان نامه مقطع ارشد مدیریت گرایش مالی

با عنوان :  بررسی موانع استقرار بودجه عملیاتی در ایران و ارائه یک مدل برای آن

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

مقدمه :

با توجه به اهميت بودجه ريزي بعنوان ابزاري براي ماليه عمومي و سياست مالي دولت علم و احاطه كامل نسبت به اصول بودجه ريزي زمينه هاي قانوني بودجه و ساير مشخصات آن براي اداره كنندگان امور عمومي جامعه و سازمانهاي دولتي بسيار ضر وري است.
نظام بودجه ريزي يكي از خرده نظام هاي موجود در يك نظام اقتصادي سياسي و اجتما عي است. نظام بودجه ريزي همانند شريان يك موجود زنده مي باشد كه وظيفه انتقال خون حياتبخش درآمدهاي دولت به بخشهاي مختلف جامعه و اقتصاد را بعهده دارد . به همين دليل هر گونه اختلال گرفتگي و بيماري در اين شريان كل پيكره كشور را با بحران مواجه مي كند .

نظامهاي سنتي بودجه ريزي تنها بدنبال كنترل اين است كه مبالغ (بودجه – ای ) (چگونه)  و ( كجا) هزينه مي شود و در پي اين نبوده است كه اين هزينه ها برای چه اهدافي انجام می شود .

ساختار سنتی بودجه   (كنترل ) را تنها به منزلة کنترل  مقدار مصرف بودجه و فرايند هزينه آن قلمداد مي كند.اين ساختار  نمي توانند اطلاعاتي در مورد رابطه ميان  (منابع ) مصرف شده و (نتایج )بدست آمده از برنامه ها و سازمانها بدست دهد و لذا اثر بخشي برنامه ها زیر سوال می روند .
بودجه به مفهوم كلي ، برنامه كامل و وضعيت مالي يك شخص يا و يك سازمان ،يك خانواده ،
يك جامعه را براي آينده دور و نزديك مشخص و ترسيم مي كند ، بنابراين هر نظام بودجه اي اعم از وسيع يا محدود، علاوه بر ويژگي هاي خاص خود بايد سه مشخصه زير را نيز در برداشته باشد .

  1. دارا بودن هدف و چگونگی رسیدن به هدف و آثار نتایج ان
  2. برآور هزینه ها و منابع تامین مالی آنها
  3. در نظر گرفتن تحولات کمی میفی در وضعیت و شرایط مورد نظر از آغاز تا پایان برنامه

تعداد صفحه :166

قیمت : یازده هزار تومان

***

—-

:               info@elmyar.net

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  **** ***

جستجو در سایت : کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :

 
 

مطالب مشابه را هم ببینید

 

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های دانشگاهی است. مطالب مشابه را هم ببینید. برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

2 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *