دانلود پایان نامه مهندسی برق با موضوع اتوماسیون سیستم های قدرت

متن کامل پایان نامه مقطع ارشد مهندسی برق با عنوان :    اتوماسیون سیستم های قدرت    در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشـگاه آزاد اسـلامي

واحد تهران جنـوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد ” M.Sc “

مهندسي برق – كنترل

عنـوان :

اتوماسـيون سيستمهاي قدرت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

 

چكيـــده :

با ورود كامپيوترها و ديگر تجهيزات الكترونيكي به عرصه سيستم هاي قدرت انتظارات مصرف كنندگان برق روز به روز در حال افزايش است . با توجه به چنين توقعاتي راه حل هايي همچون اتوماسيون فيدرهاي توزيع براي داشتن انرژي برق بي وقفه وكاهش زمان خاموشي م شـتريان اجتناب نا پذير است . شركتهاي توزيع كشورمان نيز با اجـراي طـرح مكانيزاسـيون سيـستم توزيع گامهاي نخستين را براي اتوماسيون شبكه هاي توزيع برداشته و اجراي اتوماسـيون در برخي قسمتهاي آن به مورد اجرا گذاشته شده است .در اين سمينار با بررسـي امكانـات لازم براي اتوماسيو ن فيدر، تاثير اتوماسيون را در كاهش زمان خاموشي مـصرف و پروتكـل هـاي استاندارد در اين زمينه را جهت اتوماسيون فيدر تشريح SCADA كننـدگان و سيـستمهاي ارتباطي و مخابراتي مي كند.

مقـــدمه :

گسترش روز افزون شبكه هاي توزيع موجب شده تا ديگر امكان استفاده از روشـهاي سـنتي بهره برداري ، نگهداري و حفاظت شبكه ميسرنباشد . به همين دليل برداشت اطلاعات شـبكه هاي توزيع ، مدون سازي آنها ونيز بهره گيري از سيستم اتوماسيون امري بـديهي و اجتنـاب ناپذيرمي باشد . طبق تعريف ارائه شده از سوي موسسه IEEE سيستم اتوماسيون توزيـع ، DAS سيستمي است كه قادر به نظارت ، هماهنگ نمـودن و اعمـال فرمـان روي تجهيـزات بصورت بلادرنگ و از راه دور دركل سيستم اعم از پست ، فيدر و در محل مصرف ميباشد . معمولاً ميتواند بصورت فاز به فاز اجرا شود . ضرورت اجراي DAS سيستم اتوماسيون در ايران با توجه به شرايط نامطلوب اكثرشبكه هاي توزيع ، بيشتر احساس مي شود . در حال حاضر از دغدغه هاي مهم صنعت برق كشور كه توجه تمامي مسئولين و كارشناسان بهره بـردار را بـه خود جلب نموده ، مشكلات و معضلات موجود درسطح شبكه هاي توزيع مي باشـد . از جملـه مشكلات موجود در شبكه هاي توزيع ، بالا بودن تلفات ، افت ولتاژ غيرمجاز ، خاموشي هـاي طولاني مدت برق مي باشد كه با توجه به حجم زياد سرمايه گذاري انجام گرفته در ايـن نـوع شبكه ها و لزوم بهره برداري مناسب ، ايجاد مراكز اتوماسيون توزيع بعنوان يك راه حل اساسي مطرح ميگردد. پياده سازي سيستم اتوماسيون در شبكه توزيع به اقتصادي كردن بهره برداري منجر خواهد شد . مسئله اقتصادي آنقدر اساسي و مهم است كه در يكايك اهداف اتوماسيون بخوبي قابل لمس مي باشد . بطوريكه ازعوامل اصل روي آوري و استفاده از آن در شبكه هاي توزيع مي باشد.

تعداد صفحات: 74

قیمت: یازده هزار تومان

***

—-

:       

****         info@elmyar.net

جستجو در سایت : کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :

 
 

مطالب مشابه را هم ببینید

 

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های دانشگاهی است. مطالب مشابه را هم ببینید. برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

1 پاسخ

ترک بک و پینگ بک

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *